Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės Dusetose – neatsiejama ne tik Dusetų krašto, bet visos Zarasų rajono kultūros istorijos dalis. Lenktynės, išlaikiusios šimtmečiais puoselėtas tradicijas ir iš kartos į kartą perduodamą jų organizavimo patirtį, yra svarbiausias ir populiariausias žiemos renginys Lietuvoje. Vienais iš aktyviausių lenktynių ir šventinės programos organizatorių visada buvo vietiniai: parengiamuose darbuose kasmet atsakingai darbuojasi Zarasų rajono savivaldybės administracijos, Dusetų seniūnijos, UAB ,,Lietuvos žirgynas“, kultūros centro Dusetų dailės galerijos ir komunalinio ūkio įmonės bei kitų įstaigų ir organizacijų darbuotojai. Lenktynes Dusetose nuolat globoja Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija.
 
Pagrindiniai tradicinių respublikinių žirgų lenktynių Dusetose organizatoriai 2014-aisiais yra Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Zarasų rajono savivaldybės administracija ir UAB „Lietuvos žirgynas“. Šis sprendimas patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijoje pasirašytoje trišalėje Jungtinės veiklos (partnerystės) sutartyje, kurią pasirašė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, atstovaujama ministerijos kanclerės Dalios Miniotaitės, Zarasų rajono savivaldybės administracija, atstovaujama Zarasų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiojo specialisto, vykdančio direktoriaus funkcijas Ramūno Keršio ir UAB „Lietuvos žirgynas“, atstovaujamas direktoriaus Edgaro Jenino.
 
Š. m. sausio 7 d. įvykusiame išplėstiniame pasitarime dėl tradicinių respublikinių žirgų lenktynių organizavimo, kuriame dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas, vykdantis Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus funkcijas Ramūnas Keršys, Zarasų rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėja, vykdanti administracijos direktoriaus pavaduotojos funkcijas Aušra Lamanauskienė, Dusetų seniūnijos seniūnas Saulius Kėblys, viešosios įstaigos ,,Promo events“ direktorius Darius Jonušis bei daugelio rajono įstaigų ir organizacijų vadovai buvo aptartas pasirengimas artėjančioms lenktynėms Dusetose ir pagrindinių darbų eiga.
 
Turime pasidžiaugti, kad ilgai rašytų lenktynių istorijos puslapiai neišnyko mūsų kasdienybės problemose ir sunkumuose. Tikimės, kad š.m. vasario 1 d. įvyksiančios tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės Dusetose į jas sukvies visus šalies ir kaimynių valstybių žirginio sporto mėgėjus. Neabejojame, kad jos dar ilgai džiugins dalyvius ir žiūrovus, susilauks rajono gyventojų bei organizacijų palaikymo ir pagalbos.
 
Dėl prekybos informacija teikiama tel. 8 698 76222 (darbo dienomis nuo 9.00 iki 12.00 val. ir nuo 13.00 val. iki 16.00 val.), į jums rūpimus klausimus atsakys Dusetų seniūnijos seniūnas tel. 8 385 56135 ir Zarasų rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėja, vykdanti administracijos direktoriaus pavaduotojos funkcijas Aušra Lamanauskienė tel. 8 385 37174. Sekite informaciją apie organizuojamas lenktynes www.zarasai.lt ir www.sartulenktynes.lt.
 
Griežtai draudžiama Zarasai.net paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Zarasai.net kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Zarasai.net nuorodą.
Vardas: * 
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.